Woensdag 22 april, bezoek Voedselbank

Woensdag 22 april, bezoek Voedselbank
Ongeveer 12 personen waren aanwezig aan de Kruidentuin in het gebouw van de Voedselbank.
We werden daar gastvrij ontvangen door de enthousiaste leidinggevende Bea en haar collega Hugo.
Alles wat op de voedselbank aan werk wordt verricht is vrijwilligerswerk.
De intake waaruit blijkt of iemand of een gezin wel of niet in aanmerking komt voor ondersteuning door de voedselbank, wordt ook door een klein team gedaan. Moet uiteraard zeer vertrouwelijk gebeuren.
De grens voor iemand alleen ligt op € 328 per maand (wat overblijft na aftrek van vaste lasten) en voor een gezinnetje komt daar € 60 p.p. bij!!!!!
Bea en Hugo gaven om beurten een heldere uiteenzetting van hun werk en ook de weekindeling.
De mensen komen één maal per week op vrijdag in tijdsklokken hun voedsel ophalen .
Andere dagen van de week wordt er voorbereidend werk gepleegd, intakegesprekken gevoerd, schoongemaakt, etcetera.
Ook vertelden Hugo en Bea hoe alles wordt klaargemaakt en hoe ze aan de producten komen
(sponsering en giften in natura)
Later kregen we een rondleiding door het gebouw, van het magazijn tot en met de grote koelkasten en diepvriezers.
Hugo en Bea
Ook zagen we nu hoe belangrijk de inzamelingen in de kerken zijn van de houdbare producten. Deze producten worden door een magazijn-meester bijgehouden, op naam gezet, geteld!! en beheerd.
Er zijn hier op deze locatie ongeveer 80 cliënten.
In Carnisse is er een uitgiftepunt voor de mensen waarvoor de afstand te ver is naar de Kruidentuin. Deze voedselbank krijgt zo veel in natura dat er ook andere banken gebruik van kunnen maken. Dit keer waren het meloenen en druiven. Zo ruilen de voedselbanken onderling ook weer producten.
Het was zeer interessant en degenen die er niet waren hebben echt wat gemist.