Lezing 14 mei 2025 Nootdorp tijdens WO II

Op woensdag 14 mei 2025 gaf Noud Janssen in de Dorpskerk in Nootdorp een lezing over het dagelijks leven van de Nootdorpers tijdens de Tweede Wereldoorlog. 

Tachtig jaar geleden werd Nederland bevrijd door de geallieerden. In 2025 vieren en herdenken we de bevrijding en dat we sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog in vrijheid leven. Het is goed om ons ervan bewust te zijn dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Daarom organiseerden KBO Nootdorp en Vereniging Noitdorpsche Historiën deze lezing over de situatie in Nootdorp in de periode 1940 – 1945.

De Tweede Wereldoorlog leidde vanaf het begin tot een sterke beperking van de import van belangrijke producten. De oorlogsindustrie had grote behoefte aan grondstoffen als olie en brandstoffen, staal, koper, beton én arbeidskrachten. De oorlogsindustrie van Duitsland slurpte de bezette gebieden steeds verder leeg. De tekorten op allerlei terreinen, versterkt door de repressieve Duitse maatregelen, hadden ook veel gevolgen voor het dagelijks leven in Nootdorp.