Kennis maken met onze nieuwe voorzitter
Tijdens de Algemene Ledenvergadering (ALV) ben ik door de aanwezige leden met warm applaus en veel enthousiasme ontvangen als nieuwe voorzitter van de KBO Zoeterwoude. Dat maakte het voor mij meteen een bijzonder moment – en dat is het sowieso, want dit jaar bestaat onze afdeling maar liefst 55 jaar.
Toen het bestuur mij vroeg om deze rol op mij te nemen, heb ik wel eerlijk aangegeven dat ik nog werk. Dat betekent dat ik niet altijd bij alle activiteiten aanwezig kan zijn. Tegelijk vind ik het belangrijk om geen voorzitter “op afstand” te zijn. Contact en betrokkenheid met u als leden staan voor mij juist centraal.
Voor degene die niet bij de ALV aanwezig waren stel ik mij graag kort voor. Mijn naam is Margreet Onderwater-Captein. Ik woon samen met Ruud en onze vier honden in de Zuidbuurt. Oorspronkelijk kom ik niet uit Zoeterwoude, maar na 36 jaar voel ik me inmiddels een echte Zoeterwoude-naar. Vanaf het begin heb ik hier de gastvrijheid en betrokkenheid sterk ervaren.
Ruud is hier geboren en getogen. Veel mensen kennen hem nog van toen hij samen met zijn vader, Leen de melkboer, langs de deuren ging. In mijn beginjaren in het dorp werd ik dan ook vaak begroet met: “Dag vrouw van Ruud!” waarop ik steevast antwoordde: “Ik heet Margreet”. Inmiddels kennen gelukkig veel mensen mij ook bij naam.
In het dagelijks leven werk ik als geestelijk verzorger in de GGZ en bij een instelling voor mensen met een verstandelijk beperking. Daarnaast ben ik als (geschoolde vrijwilliger) gebedsleider actief in de St. Jan. In mijn vrije tijd houd ik van tuinieren, lezen, fietsen, wandelen en een bezoek aan het theater. Ook ben ik mantelzorger voor mijn moeder.
Net als u ervaar ik dat ouder worden een nieuwe levensfase is, met mooie maar soms ook minder makkelijke kanten. Juist daarin kan de KBO veel betekenen. Saamhorigheid, betrokkenheid en elkaar ontmoeten zijn van grote waarde. Het gevoel dat je er nog toe doet en mee blijft doen in deze tijd geeft het leven kleur en betekenis en dar wil ik mij als voorzitter graag voor inzetten.
Margreet Onderwater.